Podrażniona, czerwona skóra u psa może prowokować Twojego przyjaciela do drapania jej powierzchni. Nieustanne podrażnianie skóry psa drapaniem z pewnością uszkodzi jej powierzchnię i zaostrzy problem. Czerwona skóra u psa najczęściej spowodowana jest pasożytami, infekcjami lub alergiami.
Czerwona skóra u psa to jeden z powszechnych objawów chorób skóry u psów. Mamy jednak dobrą wiadomość. Czerwoną skórę u psa można leczyć !
Z tego artykułu dowiesz się:
Istnieje wiele potencjalnych przyczyn powstawania czerwonej skóry u psa. W niektórych przypadkach przyczyna jest oczywista np. pchły. W innych wypadkach określenie przyczyny może zająć trochę czasu. Jednak gdy już dotrzesz do źródła problemu, możesz opracować plan leczenia i sprawić aby Twój pupil poczuł się znów komfortowo.
Psy często nękane są przez jeden bądź wiele rodzajów pasożytów. Obecność pasożytów na ciele pupila, często objawia się czerwoną skórą u psa oraz jej swędzeniem.
Najczęstsze pasożyty skóry u psa to:
Infekcje skóry mogą objawiać się zaczerwienioną skórą u psa. Wywołują je mikroskopijne bakterie lub grzyby infekujące skórę pupila.
infekcja bakteryjna - wywoływana gronkowcem ale również innymi bakteriami. Infekcje bakteryjne często rozwijają się wtórnie do alergii lub innych problemów skórnych u psa.
infekcja drożdżakowa - inaczej infekcje grzybiczne, mogą wystąpić w wyniku alergii lub innych problemów skórnych u psa.
Atopowe zapalenia skóry u psów, wywoływane jest przez alergeny środowiskowe. Reakcja na pyłki pleśń czy roztocza może wywoływać czerwoną skórę u psa i jej swędzenie. Dostępne są preparaty i leki pomagające zwalczyć i ograniczyć reakcję pupila na wspomniane alergeny.
Czasem u psów rozwijają się alergie na niektóre pokarmy. Większość psów z alergiami pokarmowymi uczulona jest na źródło białka zawarte w ich pokarmie np. kurczak lub wołowina. Inne psy mogą być uczulone na źródła węglowodanowe w ich karmie jak kukurydza lub pszenica. Alergie pokarmowe podobnie do środowiskowych również mogą wywoływać czerwoną skórę u psa.
Dostępnych jest wiele metod leczenia zaczerwienionej skóry u psa. Weterynarz Twojego psa może zalecić ci odpowiednie leki przeciwalergiczne, szampony lub zmianę diety psa. Ważne jest aby zrozumieć, że niektóre problem skórne u psów, takie jak alergie są problemami, których nie można wyleczyć. Zamiast tego należy nauczyć się z nimi odpowiednio radzić. Jednym ze sprawdzonych środków jest naturalny balsam do psiej skóry Skin Soother. Jego wegański, przeciwgrzybiczny i przeciwbakteryjny skład pomoże w leczeniu:
Sam balsam Skin Soother, jest produktem w 100% naturalnym zapobiega i leczy stany zapalne Twojego czworonożnego pupila.
Ważne jest aby być proaktywnym wobec problemów skórnych pupila. W innym wypadku mogą wymknąć się spod kontroli. Do codziennej pielęgnacji psa możesz dołożyć parę regularnych czynności pomagających zapobiec ponownemu zaczerwienieniu skóry u psa.
Świetnie, że zostałeś z nami do końca artykułu !
Bądź na bieżąco, dołącz do naszego newslettera i otrzymuj ciekawe artykuły, promocje i rabaty.